Hallitus

Yhdistyksen osoite: 

Suomen Tuotemaalaustekninen Yhdistys ry, Teijonkatu 5, 20750 Turku Puh. 040 546 3015, Y1053137-4, Nordea 237418-14542


Hallituksen kokoonpano 2020:


Kuva tulossa

Jaakko Teittinen, Summan hallituksen puheenjohtaja
Levypyörä Oy, gsm: 0400-211031
E-mail: jaakko.teittinen@levypyora.fi


Jani Tolvanen, Jäsen
Chemetall AB , branch in Finland
puh: +358 (0) 3 222 3401
gsm: +358 (0) 40 536 3614
E-mail: jani.tolvanen@basf.com


Eklund Petrik, kansainväliset suhteet
Spraytec Oy, gsm:044-502 2971
E-mail: petrik.eklund@spraytec.fi


Haapala Jari, jäsen
Oy Lautex Ab, puh: 09-224 8810
E-mail: jari.haapala@lautex.com


Lahti Tero, jäsen 
Teknos Oy
Puh: 09-5060 9259
gsm: 040-358 8890
E-mail: tero.lahti@teknos.fi


Tarvainen Hannu, jäsen   
Ponsse OYJ, Puh. 020-768 800
E-mail: hannu.tarvainen@ponsse.com

 
Uusitalo Sami, jäsen   
Ultratech Oy, Puh. +358 40 842 6614 
E-mail: sami.uusitalo@powdertech.fi